Zajęcia przyrodnicze z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 9

Data: 24.02.2016 r., godz. 16.28   376
18.02.2016
Już po raz kolejny uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego
w Legionowie spotkali się na zajęciach przyrodniczych z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego Nr 9
w Legionowie. Tym razem wspólna lekcja dotyczyła wybranych zagadnień z anatomii człowieka. Uczniowie klasy 2 C LO o profilu biologiczno- chemicznym przybliżyli dzieciom budowę i rodzaje kości człowieka przy użyciu szkieletu. Przedstawili również podstawowe organy ludzkie wraz z ich usytuowaniem posługując się przy tym specjalnym fantomem.
Na koniec lekcji przedszkolaki dostały do wypełnienia karty pracy, które nie przysporzyły im żadnych trudności. Zajęcia upływały w miłej, ale i bardzo naukowej atmosferze. Przyniosły wiele satysfakcji zarówno dzieciom, jak i młodzieży licealnej, która zdobyła w ten sposób nowe, ciekawe doświadczenia. Lekcje te są bardzo wartościowe, rozwijają różne umiejętności starszych i młodszych uczniów. Na takie przedsięwzięcia pozwala bliskie sąsiedztwo w/w placówek oraz zaangażowanie młodzieży, dzieci i nauczycieli.

J. Kownacka