Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Szlachetna Paczka 2017

Data: 13.12.2017 r., godz. 13.50   399
Szlachetna Paczka w Królewskiej Dwójce...
W sobotę i niedzielę: 9 i 10 grudnia 2017 w całej Polsce miał miejsce finał akcji „Szlachetna Paczka”. To znana już od szesnastu lat piękna i mądra inicjatywa, łącząca Osoby w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujące pomocy z Darczyńcami i Wolontariuszami. W tym roku legionowski magazyn „Szlachetnej Paczki” miał siedzibę w naszej szkole. Podczas finału, Darczyńcy przywozili do magazynu przygotowane podarunki, a następnie, z pomocą Wolontariuszy, paczki były zawożone do rodzin. To był bardzo pracowity weekend, zwłaszcza, że wśród paczek znalazły się pralki, lodówki, szafy, łóżka. Nasi Wolontariusze, pełni zapału, wszystko to przenosili, układali, pakowali. Niektórzy z nich mieli okazję przekazywać podarunki rodzinom. Wdzięczność, czasem łzy szczęścia lub niedowierzanie, których byli świadkami sprawiły, że już zapowiedzieli chęć udziału w przyszłorocznej edycji „Szlachetnej Paczki”. Niezwykle miło było spotkać wśród dorosłych SuperWolontariuszy naszych absolwentów. Był Mateusz Daszewski, Miłosz Troczyński, Joasia Szczepanik, Sara Struniawska i Ilona Bednarek. Nasi Wychowankowie…

A wśród naszych uczniów Wolontariuszami byli:
Natalia Lipińska, Wiktoria Sochocka, Marta Spletsteser z 2B LO, Ola Krysiak, Emil Kowalewski z 2A LO, Ola Rasińska z 2C LO, Olga Majkowska i Wiktor Zieliński z 1E LO, Kacper Szczepański z 1C LO, Ola Sysiak, Ola Rogowska, Ola Woźniak z 3A LO, Maja Rutkowska i Piotr Derlacz z 3a gim.

Porządku w szkole podczas całego finału pilnowali nasi Nauczyciele - Wolontariusze:
Pani Barbara Koremba, Pani Joanna Sochacka, Pani Katarzyna Derlacz, Pani Aldona Solińska, Pani Monika Wasilewska, Pani Małgorzata Sujak, Pani Krystyna Matuszewska, Pani Magdalena Grzybowska, Pan Zbigniew Mroziewski i koordynatorka, Pani Ewa Konarzewska.

  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Legionowo
  • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie
  • Mazowiecki Kurator Oświaty