Pomogliśmy podczas Paraolimpiady...

Data: 24.05.2018 r., godz. 10.15   84
18.05.2018
Wolontariusze z Sobieskiego pomogli podczas Paraolimpiady

18 maja 2018r. w Arenie w Legionowie odbyła się VII Paraolimpiada dla Dzieci i Młodzieży. W tym roku przewidywane były opady deszczu, stąd cała impreza odbywała się wewnątrz hali Areny. Nasi wolontariusze pod opieką Pani Ewy Konarzewskiej już czwarty rok z rzędu zostali poproszeni o pomoc podczas zawodów sportowych. Wywiązali się z zadania wspaniale. Opiekowali się swoimi grupami zawodników: zachęcali, dopingowali, gratulowali, pilnowali, przybijali piątki, rozdawali ciepły posiłek wszystkim uczestnikom Paraolimpiady. Było co robić… Chociaż na początku niektórzy z nas obawiali się, czy poradzą sobie w pracy z osobami niepełnosprawnymi, to już po chwili okazało się, że nie ma czasu na obawy. Było pracowicie, ale również wesoło… No i na koniec wszyscy dostali medale!
A oto pełen skład naszej ekipy wolontariuszy na Paraolimpiadzie (26 osób):
Emil- Zarzycki - 1B LO
Joasia Boratyńska, Wiktoria Mendrecka – 1C LO
Oliwia Dąbrowska, Małgosia Pełka, Olga Michalczyk, Aleksandra Krysiak, Karolina Mazur - 2A LO,
Patrycja Baprawska, Klaudia Cieszkowska, Oliwia Botwin, Marta Spletsteser, Wiktoria Wiercioch, Natalia Lipińska, Julia Ferens, Zuzia Maciakiewicz - 2B LO,
Aleksandra Rasińska, Dominik Cieślak, Cezary Kurkowski, Mariusz Daszewski, Wiktoria Pawlak, Klaudia Tryfon, Magda Sitek, Kasia Zając - 2C LO,
Nasi wspaniali, bezinteresowni wolontariusze – absolwenci: Mateusz Daszewski i Krzysztof Suchecki.